World RX of Riga
World RX of Riga
World RX

Hansen Motorsport apstiprina vairāku gadu dalību elektrificētajā World RX

Pašreizējā FIA pasaules čempionvienība rallijkrosā Hansen Motorsport paziņojusi par vairāku gadu dalību FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. Komanda veikusi ievērojamus ieguldījumus, lai sagatavotos dalībai inovatīvajā čempionātā, kas 2022. gada sezonā pirmo reizi notiks ar elektroauto.

  • “Šis būs vērienīgākais, ko esam paveikuši,” apstiprina komandas vadītājs Kenets Hansens
  • Augsta līmeņa konkurenti un komandas entuziasms sniedz Zviedrijā bāzētajai komandai nepieciešamo motivāciju
  • Kevins Hansens norāda, ka elektrificētais rallijkross padarīs World RX “iespaidīgāku nekā cilvēki spēj iedomāties”

Hansen Motorsport ir viena no vadošajām rallijkrosa komandām, kuras bagātīgais panākumu saraksts iesākas 1989. gadā, kad komandas vadītājs Kenets Hansens izcīnīja savu pirmo no kopumā 14 FIA Eiropas čempiontituliem. Bez panākumiem komanda nepalika arī laikā, kad rallijkrosam – autosporta disciplīna, kuras dalībniekiem jābrauc gan pa grunts, gan asfalta segumu, tika piešķirts pasaules čempionāta statusu. Hansen Motorsport izcīnījusi trīs čempiontitulus Komandu ieskaitē, bet 2019. gadā tās pilots Timijs Hansens kļuva par pasaules čempionu Braucēju ieskaitē.

29 gadus vecais Timijs, kopā ar savu jaunāko brāli Kevinu Hansenu, arī šogad turpinās būt vienības piloti, kuri startēs ar komandas iepriekš izmantoto Peugeot 208 auto, kas nu pieredzējis pamatīgas pārmaiņas, lai pilnībā atbilstu visām tehniskajām prasībām un spētu darboties ar 500kW (līdzvērtīgi 680 zs) jaudīgajiem elektromotoriem, kas nodrošinās 880 Nm lielu griezes momentu.

Apliecinot savas rūpes par ilgtspējīgu nākotni, Hansen Motorsport pievienojusies Apvienoto Nāciju Sports for Climate Action Framework programmai, kļūstot par pirmo rallijkrosa komandu, kas sasniegusi FIA Environmental Accreditation vides programmas augstāko, trīs zvaigžņu, novērtējumu. FIA pasaules rallijkrosa čempionāta uzdrīkstēšanās izvēlēties pilnībā elektrificētu nākotni un Hansen Motorsport dalība šajā čempionātā paver vēl nebijušas iespējas aktualizēt ar dabas aizsardzību saistītus jautājumus.

Šodien prezentētā automašīna ietērpta īpašā prezentācijas krāsojumā, vVienlaicīgi komandas bāzē Gotenē turpinās darbs pie automašīnu izveidošanas. Gan sacīkšu krāsojums, gan citi ne mazāk aizraujoši jaunumi vēl tiks prezentēti laikā līdz sezonas sākumam, kas paredzēts 2.-3. jūlijā Zviedrijā.

 

Kenets Hansens, Hansen Motorsport komandas vadītājs:

“Mūsu plānā ir ilgtermiņa dalība FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, kamdēļ esam veikuši ievērojamus ieguldījumus – patiesībā, lielākos, kādus līdz šim vispār esam veikuši. Šobrīd viss ir pilnīgi jauns, un ir ļoti aizraujoši strādāt šādā vidē – šķiet šīs būs lielākās pārmaiņas kādas esam piedzīvojuši kopš 1993. gada, kad čempionātā pirmo reizi startējām ar pilnpiedziņas auto! Arī toreiz ļoti daudz ko nezinājām, un arī šobrīd, kad pārejam uz elektro-tehnoloģijām – ir daudzas nianses, kas jāapgūst pilnīgi no nulles!”

Kevins Hansens, Hansen Motorsport pilots:

“Šis mūsu komandai ir ļoti aizraujošs laiks, kurā uzņemamies būt daļa no jaunās elektrificētās ēras. Šī ir nozīmīgākā apņemšanās mūsu 30 gadu garajā pastāvēšanas vēsturē, kamdēļ vēl jo aizraujošāk, ka šo apjomīgo projektu varam veikt savas komandas spēkiem, savas komandas bāzes vietā.”

“Par elektroauto ienākšanu rallijkrosā runājam jau kopš 2018. gada, un beidzot tas notiks! Jau pavisam drīz elektromotoru komplekti ieradīsies mūsu komandas bāzē un varēsim turpināt automašīnu sagatavošanu. Esmu īpaši pagodināts, ka esmu daļa no pasaules čempionvienības Hansen Motorsport, ka varu būt daļa no šīs komandas filozofijas un strādāt, lai mašīna un viss tai pakārtotais būtu tieši tāds, kādam tam ir jābūt. FIA un čempionāta rīkotājas mums ir sarūpējis vienreizējus apstākļus un es domāju, ka rallijkross būs iespaidīgāks nekā mēs šobrīd varam iedomāties!”

Timijs Hansens, Hansen Motorsport pilots:

“Esmu veltījis ļoti lielas pūles, lai kļūtu par pasaules čempionu rallijkrosā – es mīlu šo sportu un vēlu tam tikai pašu labāko. Savu karjeru esmu izveidojis World RX un rallijkross mums nodrošina vienreizējas iespējas. Konkurence allaž ir pašā augstākajā līmenī, un tas motivē mūs censties vēl vairāk. Esmu pārliecināts, ka šogad spēsim izveidot ļoti konkurētspējīgu automašīnu, un nevaru sagaidīt sezonas startu, lai atgrieztos lieliskajās rallijkrosa trasēs, un lai sacenstos ar labākajiem rallijkrosa braucējiem un komandām.”

Arne Dirks, Rallycross Promoter Gmbh vadītājs:

“Hansen Motorsport dalība 2022. gada FIA pasaules čempionātā ir lieliska ziņa. Šāda kalibra komandai paziņot par ilgtermiņa iesaistīšanos World RX – tas vēlreiz apstiprina viņu ticību čempionātam, mūsu izvēlētajam attīstības veidam un pārejai uz elektroauto.”

“Līdzīgi kā mēs (čempionāta rīkotājs), arī Hansen Motorsport ar lielu degsmi strādā pie ilgtspējīgiem risinājumiem un varu tikai vēlreiz apsveikt komandu ar saņemto FIA Environmental Accreditation vides programmas augstāko novērtējumu – trim zvaigznēm. Runājot par komandas pilotiem, Timijs un Kevins ir vieni no konkurētspējīgākajiem pilotiem trasē, un man nav šaubu, ka arī jaunajā rallijkrosa ērā viņi būs starp galvenajiem čempiontitula pretendentiem.”

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.